Automobilka Škoda si je vědoma, že za místními automobilkami v Číně v současné době zaostává v tom, že nenabízí žádný elektromobil, dokonce ani plug-in hybridní verzi nějakého modelu. Chce to v co možná nejkratší době napravit.

Ještě současná třetí generace Škody Octavie, která už vloni prodělala facelift a spěje tedy do závěru svého životního cyklu, by se brzy na čínském trhu mohla začít nabízet jako klasický elektromobil. Autonaelektřinu.cz tuto informaci získalo z dobře informovaného zdroje z automobilky.

Významná část vývojových prací v tomto směru již byla učiněna a nyní probíhá vyhodnocování, zda připravit projekt pro zahájení výroby. Je také možné jeho zamítnutí pro příliš velkou finanční náročnost. "Rozhodnutí padne ve velmi krátké době," prozradil zdroj.

Škoda samozřejmě elektromobily pro čínský trh připravuje. Ty ale, stejně jako v Evropě, měly být postaveny na speciální platformě pro elektromobily, která má označení MEB. Na ní vzniknou elektromobily I.D. značky Volkswagen i první avizovaný elektromobil mladoboleslavské automobilky. V případě octavie by ale šlo o upravenou platformu MQB. Po technické stránce by v podstatě mohlo jít o obdobné řešení, jaké konstruktéři využili v případě nynější Volkswagenu e-Golf.

V Číně letos Škoda představí také malé SUV a na podzim model Kodiaq se svažující se střechou. Pravděpodobně ponese označení GT.