Automobilka Hyundai v horizontu týdnů představí vzhled a parametry vozu Ioniq5. Půjde o první elektromobil této korejské automobilky, pro nějž konstruktéři využili novou speciální "elektromobilní" platformu E-GMP.

Vzhled je sice stále ještě utajován, ale podle zdrojů redakce Autonaelektřinu.cz bude z 90 procent shodný s konceptem "45", který se představil v loňském roce. Jednou z velkých předností tohoto vozu, má být, v porovnání s konkurencí, velice rychlé dobíjení. "V České republice bychom ho chtěli představit již v březnu, ideálně na přesunutém veletrhu e-Salon v pražských Letňanech," sdělil generální ředitel Hyundai ČR Martin Saitz.

Současný model se jménem Ioniq, který je na trhu již několik let ve verzích hybrid, plug-in hybrid i "čistý" elektromobil," ovšem ještě ze světa nezmizí. Měl by se vyrábět ještě dva roky.

To je přibližně stejně dlouhá doba, po jakou vydrží v nabídce současné provedení malého SUV Kona, včetně elektrické varianty, která se vyrábí v České republice.

Hyundai se rovněž pustí do elektrifikace svých užitkových automobilů. Na příští rok se připravuje nová generace střední dodávky H1. "I ta bude k mání nejen se spalovacím motorem, ale také ve verzi plug-in hybrid a elektromobil," uvedl pro náš web dobře informovaný zdroj.

Radek Pecák