Automobilka Renault docílí letos na evropském trhu prodeje více než sta tisíc "čistě elektrických vozidel". Vyplývá to z prodejní statistiky za prvních jedenáct měsíců letošního roku.

Zákazníci si totiž letos koupili již 96 tisíc elektromobilů se známým logem francouzské značky. Je to o osmdesát procent více než ve stejném období loňského roku.

Drtivou většinu z tohoto počtu (84 000 kus) představuje model Zoe. Ten je nejprodávanějším elektromobilem v řadě významných evropských zemí. Například v Německu, Itálii, Francii či Španělsku. Také v celkové evropské statistice je na prvním místě.

Zájem o tento model meziročně vzrostl takřka dvojnásobně. Celkově již Renault v obou generacích prodal tohoto modelu více než čtvrt miliónu exemplářů.

Renault je také producentem nejprodávanější malé elektrické dodávky Kangoo Z.E. Letos jich předal kupujícím již osm a půl tisíce. Tento model je v tomto segmentu nejúspěšnější v Evropě nepřetržitě již deset let. Příští rok se představí nová generace.

Zhruba dvoutisícových prodejů letos dosáhne nejmenší elektromobil nabízený Renaultem. Twingo Z.E má homologovaný dojezd na jedno nabití podle cyklu WLTP 190 kilometrů.

Radek Pecák