Stejnou techniku, jaká se nachází v útrobách malých městských hatchbacků Peugeot e-208 či Opel Corsa-e a rovněž ve větších dodávkách vyráběných koncernem PSA, budou od příštího roku využívat také nejmenší užitkové vozy značek Citroën, Peugeot a Opel.

Skupina PSA totiž informovala, že v roce 2021 začne vyrábět čistě elektrické provedení modelů Peugeot Partner, OPel Combo a Citroën Berlingo Van.

Do vozů konstruktéři implementovali hnací ústrojí převzaté z vozů s platformou eCMP. To znamená, že využijí kapalinou chlazenou trakční baterii s kapacitou 50 kWh. Je ji možné dobíjet výkonem až 100 kW. Přímo ve voze budou zabudovány palubní nabíječky buď s výkonem 7,4 nebo 11 kW.

Automobily budou poháněny elektromotorem s výkonem 100 kW (136 koní). Další parametry zatím automobilka nesdělila. Lze však předpokládat, že jejich dojezd v kombinovaném cyklu WLTP se bude pohybovat kolem 300 kilometrů.

Elektrické verze všech těchto automobilů se budou montovat ve španělském městě Vigo. Elektromotory ovšem vyrábí závod Trémery ve Francii a reduktory továrna Valenciennes rovněž ve Francii.

Konkurentem pro tyto užitkové elektromobily bude například nový elektrický Renault Kangoo.

Radek Pecák