Energetická společnost E.ON oznámila dokončení své sté veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Začala fungovat v Českých Budějovicích u supermarketu Terno.

"Dosažená stovka je pro nás významným mezníkem, ale již na konci příštího roku chceme svoji síť zdvojnásobit," uvedl Martin Klíma - vedoucí oddělení Mobility Services E.ON.

Ze současného počtu provozuje společnost E.ON sama 70 stanic, zbývajících 30 je partnerských. V současné době se staví dalších šest desítek stanic.

54 stanic E.ONu je rychlodobíjecích, další dvě dokonce ultrarychlé s výkonem 150 kW. Ty v současnosti stojí na hraničním přechodu Rozvadov a pak v lokalitě Vystrkov na dálnici D1 u Humpolce. Další hypercharger se nyní buduje u Vyškova.

Stejnou rychlost dobíjení lze pak využít také u dvou stojanů, které jsou instalovány u partnerské firmy v Olbramovicích na trase Praha-České Budějovice.

V současnosti může zhruba pět tisícovek v tuzemsku registrovaných elektromobilů využívat přibližně sedm stovek veřejných dobíjecích stanic.

Radek Pecák