Podstatně zjednodušený je po modernizaci design přední části vozu Hyundai Kona Electric. Automobil, který se pro evropské zákazníky od letošního března vyrábí v závodě HMMC v Nošovicích v Moravskoslezském kraji, dostal nové nárazníky na obou koncích, změnila se grafika ve světlometech a po celém obvodu ubylo černých plastů.

Ty měly původně zdůrazňovat příslušnost do rodiny SUV, ale to již dnes zřejmě není zapotřebí. Uvnitř je novým prvkem digitální přístrojový štít, který má úhlopříčku 10,25 palce.

Zákazníci nyní v zimě jistě ocení možnost pomocí vzdáleného přístupu přes aplikaci v mobilním telefonu zapínat s dostatečným předstihem před nástupem do vozu topení, přibylo ambientní osvětlení, zásuvka USB vzadu a další drobnosti.

S řešením dopravních situací nyní řidiči pomáhá větší množství elektronických asistentů. Mezi vylepšené funkce systému Hyundai SmartSense patří asistent pro odvrácení kolize s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání a aktivní asistent zabraňující srážce s vozidly v mrtvém úhlu. Jednak umí řidiče upozornit na nebezpečnou situaci a jednak v případě potřeby autonomně zabrzdí.

Technické parametry se při modernizaci nezměnily. I nadále má verze s větší sadou baterií 64 kWh dojezd na jedno nabití 484 kilometrů. Stejné zůstávají také výkony motorů. Ten silnější poskytne až 204 koňských sil.

Hyundai Kona Electric je jedním z nejúspěšnějších elektromobilů. Za dva roky se jich na celém světě prodalo již 120 000 kusů, z toho 53 tisíc v Evropě.

Pohonné ústrojí tohoto vozu  bylo zařazeno do seznamu 10 nejlepších motorů časopisu WardsAuto a TopGear letos v dubnu jmenoval tento vůz Nejlepším malým rodinným vozem.

Radek Pecák