Britská značka Lotus, která je nyní ve vlastnictví čínského koncernu Geely, již podle informací britského magazínu Autocar zásadně pokročilo při vývoji svého prvního SUV.

Současně to má být také první masově vyráběný elektrický model. Původně sice společnost předpokládala, že použije plug-in hybridní pohon, stejně jako v případě nového Espritu, ale nakonec se rozhodla nabídnout rovněž čistě elektrický pohon. Kromě něho bude zřejmě k dispozici i varianta se spalovacím agregátem.

Vůz, který se představí v roce 2022 a na trh dorazí během toho následujícího, by měl mít dvě výkonové verze. V té silnější bude řidiči k dispozici 750 koňských sil. Homologovaný laboratorní dojezd má činit zhruba 580 kilometrů.

Další technické parametry sice známé nejsou, ale Lotus slibuje, že v souladu s firemní filozofií bude toto SUV nejlehčí z vozů této třídy.

Výroba bude nejspíše probíhat v čínském městě Wu-chan. Zdejší nová továrna má roční kapacitu výroby 150 000 vozidel. Lotus je zatím spíše maloobjemovou značkou. V současnosti ročně prodává kolem 1500 automobilů. Má ale plány během několika příštích let toto číslo minimálně ztrojnásobit.

Radek Pecák