Britská firma Sussex Campervans se rozhodla vyhovět těm, kteří se chtějí i během trávení svého volného času zcela obejít bez fosilních paliv. Právě jim totiž určen kempinkový automobil stvořený z elektrické dodávky Nissan e-NV200.

Malý užitkový automobil, který má ve svém interiéru také malou kuchyňku s dřezem a lednicí, totiž elektřinu využívá i pro vařič. Zákazníkům tak odpadá starost s výměnou propan butonových lahví.

Aby se však při pobytu v přírodě a využívání zařízení vozu příliš nevybíjel trakční akumulátor, dostala tato obytná dodávka ještě jednu přídavnou baterii. Nabíjí se z běžné rozvodné sítě s napětím 230 Voltů a příslušný konektor se nachází vedle toho hlavního.

Dlouhé výlety mimo civilizaci se přesto nedoporučují. Automobil, který je na trhu již šest let, má totiž ve svých útrobách pohonnou baterii s poměrně malou kapacitou 40 kWh. Pokud je plně nabitá, postačí obvykle na ujetí jen kolem dvou stovek kilometrů.

Cena vozu také není úplně "lidová". Standardně vybavený exemplář lze získat za částku 59 975 liber, což je aktuálně zhruba 1,75 milión českých korun.

Radek Pecák