Automobilka Lucid oznámila cenu základní verze svého modelu Air. Na to ihned reagoval šéf Tesly Elon Musk. Faktem je, že z toho budou profitovat zákazníci.

69 900 amerických dolarů, tedy v přepočtu 1 625 000 Kč, bude stát v okamžiku uvedení vozu na trh nejdostupnější verze sedanu Air značky Lucid.

To je u automobilu, který má chystaný dojezd 650 kilometrů a výkon 480 koní, poměrně solidní cenovka. Je třeba ale brát v úvahu, že zmíněná cenovka již zahrnuje dotaci 7 500 dolarů, která by se v USA na tento model měl vztahovat.

Na tuto zvěst ihned zareagoval Elon Musk a nařídil snížení ceny přímého konkurenta - Tesly Model S o tři tisíce dolarů na necelých 62 000 dolarů.

I tak je tedy tento poněkud již zastaralý vůz o dva tisíce USD dražší než Lucid. Ten navíc Teslu překonává jednak vnitřním prostorem, tak i výbavou. Také rychlost dobíjení má vyšší.

Je ale otázkou, jak to všechno bude. Tato základní verze Lucidu Air se totiž začne vyrábět až v roce 2022, Musk má tedy dostatek času parametry a cenovku Modelu S ještě vylepšit. Lucid odstartuje produkci svého prvního modelu v příštím roce. To ale bude k mání pouze limitovaná edice Air Dream Edition s cenou 169 900 USD.

Radek Pecák