Autorizovaní dealeři značky Škody již začali přijímat objednávky na vůz Enyaq iV 60. Základní cena tohoto modelu činí 1 059 900 Kč.

Nejnižší výbavový stupeň má označení Loft a jeho součástí jsou například kola z lehké slitiny, třízónová klimatizace, vyhřívání předních sedaček a volantu, parkovací senzory vpředu i vzadu, parkovací kamera, bezklíčkové odemykání a startování a sada bezpečnostních asistentů.

Z nich lze zmínit například systém pro sledování dopravních značek, varování před únavou řidiče nebo před opuštěním zvoleného jízdního pruhu.

Škoda Enyaq iV 60 má baterii s kapacitou 62 kWh (58 z nich je využitelných pro jízdu) a elektromotor s výkonem 132 kW umístěný vzadu a pohánějící zadní kola. Vůz se díky rozjede na stokilometrovou rychlost během 8,9 sekundy a umožní cestovat tempem až 160 kilometrů v hodině.

Dojezd na jedno nabití činí podle výrobce v souladu s metodikou WLTP 390 kilometrů. Kombinovaná spotřeba by pak měla v závislosti na výbavě činit 14,6 až 16,4 kWh na sto kilometrů.

Radek Pecák