Do atraktivního kabátku zabalila značka Ferrari svůj první počin v oblasti plug-in hybridních vozů. Model SF90 Stradale navíc má úchvatné dynamické parametry.

Maximální rychlost tohoto automobilu činí 340 kilometrů v hodině, z nuly na stovku zrychluje během 2,5 sekundy a dosažení dvojnásobné rychlosti mu trvá 6,7 sekundy.

Pohonné ústrojí tvoří čtyřlitrový zážehový osmiválec, který má sám o sobě výkon 780 koňských sil. Navíc mu pomáhají tři elektromotory. Díky nim má řidič k dispozici systémový výkon rovných tisíc koní. Výkon se na kola přenáší prostřednictvím osmistupňové automatické dvouspojkové převodovky typu F1.

V útrobách je zabudována trakční baterie s kapacitou 7,9 kWh. Energie z ní postačí na ujetí "papírových" 25 kilometrů. Přestože hybridní soustava navýšila hmotnost vozu o 270 kilogramů, celková hmotnost supersportu se udržela pod hranicí 1600 kilogramů, což se stalo díky ušetření hmotnosti jinde. Kvůli tomu použilo Ferrari i velmi inovativní technologie, například duté odlitky nebo dvě nové slitiny hliníku.

Radek Pecák