Tuzemské zastoupení značky Volkswagen si zřejmě dobře uvědomuje, že českým zákazníkům finální cenu nového elektromobilu nesníží, tak jako v mnoha jiných zemích, státní dotace. Proto se rozhodl nasadit na automobil ID.4 nižší cenovku, než je ta, která by odpovídala přepočtu z doporučené ceny v eurech.

Ta činí 49 950 eur, tedy přibližně 1 354 000 Kč. Oficiální česká cenovka je ale 1 224 900 Kč. Za tyto peníze zákazník získá vůz s pohonem zadních kol, motorem 150 kW a baterií 77 kW. Výbava je poměrně bohatá. Zahrnuje například dvacetipalcová kola z lehké slitiny, adaptivní tempomat, zadní parkovací kameru, vyhřívané sedačky i volant, dvouzónovu klimatizaci,  navigaci na desetipalcovém displeji a rovněž nabíjecí kabely pro domácí zásuvku i wallbox.

Druhou verzí je zatím 1st Max s cenou 1 473 900 Kč. Výbava je u této verze rozšířena o třízónovou klimatizaci, Matrix LED světlomety, o dva palce větší navigační displej, head-up displej s rozšířenou realitou, bezklíčkové odemykání a startování a třeba rovněž o lepší přední sedačky s atestem od ortopedů.

Příplatková výbava je zatím velmi omezená. Vlastně lze dokoupit jen tažné zařízení (22 990 Kč) a pak různé wallboxy nebo dobíjecí kabel s vyměnitelnými konektory.

Ceník dalších verzí bude oznámen později.

Radek Pecák