Nabídka elektromobilů se každý měsíc rozšiřuje a někteří zákazníci nemusejí mít úplně jasno, který z modelů by pro jejich potřeby mohl být ten pravý. Určitou nápovědou by mohl být nyní počin britského spotřebitelského internetového portálu What Car, který vyhlásil vítěze své ankety v jednotlivých kategoriích elektromobilů.

Pokud budeme zahrnovat také vozy s pohonem typu plug-in hybrid, tak seznam čítá šestnáct automobilů. Tesla Porsche, KIA a BMW mají po dvou prvenstvích, mezi dalšími osmi vítězi je i produkt mladoboleslavské automobilky Škoda.

Nejlepším mini elektromobilem je podle této ankety Seat Mii electric, mezi malými vozy se nejvíce zalíbil Peugeot e-208, kategorii rodinných aut pak ovládl Hyundai Ioniq Electric. Nejlepší menší rodinné SUV je podle What Car Kia  e-Niro a segment luxusních SUV ovládl Jaguar i-Pace. Nejlepší manažerské auto pak je Tesla Model 3 Performance, vítězem kategorie výkonných vozů je Porsche Taycan a nejlepší sedmimístné elektrické auto je Tesla Model X.

Mezi malými rodinnými plug-in hybridy je nejlepší Mercedes-Benz A 250e, třídu malých SUV ovládla KIA Niro PHEV a těch velkých Ford Kuga PHEV. Nejlepším luxusním SUV má být BMW X5 xDrive 45e a vítězem kategorie nejlepší sedan vyhlásili Škodu Superb iV. Zájemci o manažerské vozy by pak podle What Car měli určitě uvažovat o BMW 330 e a ti, kteří shánějí výkonný vůz pak Porsche Panamera 4E - Hybrid. A v kategorii sedmimístných plug-in hybridů bylo na 1. místo zařazeno Volvo XC90  Recharge T8.

Radek Pecák