Zatím nikdo oficiálně nepotvrdil, že indická společnost Classic Legends, která je dceřinou firmou obřího průmyslového koncernu Mahindra, a která vlastní práva na loga značek Jawa či Yezdi v Indii, skutečně připravuje elektrický motocykl. Přesto už se spekuluje dokonce o vzhledu elektrické Jawy.

Specializovaný indický internetový magazín ElectricWehicleWeb požádal automobilového designéra Sreejitha Crishnana o nakreslení možné podoby tohoto jednostopého vozidla.

Výsledkem je motorka s klasickým retro vzhledem. Pod tradiční klasickou kapkovitou nádrží, která by však nejspíše posloužila jako úkryt pro příslušnou řídící elektroniku a jsou na ní také dvířka pro přístup k nabíjecímu konektoru, se nachází velký bateriový paket. Ten přesto nepůsobí nijak násilně.

Elektrický motor pro pohon motorky se nachází v náboji zadního kola.

Působivým doplňkem jsou modré linky na blatnících klasických tvarů a na nádrži. Na bateriovém celku pak je ve stejném odstínu pruhy, které se protínají do tvaru kříže.

Celek vypadá velmi sympaticky. Uvidíme, jak se nakonec tato designérova představa bude lišit od výsledného produktu. Pokud tedy opravdu vznikne.

Na celé této záležitosti je možná nejzajímavější fakt, že osud Jawy zřejmě není lhostejný ani redaktorům jeden z největších světových motoristických portálů motor1.com, protože informace a kresby z indie převzal a zveřejnil na své titulní stránce.

Radek Pecák