Zatím jen studii, která ale z 85 procent předznamenává sériové auto, představila světu automobilka Cadillac. Elektromobil Lyriq by měl být podle interních měření výrobce schopen ujet na jedno dobití 300 mil, tedy více než 480 kilometrů.

Baterie s kapacitou 100 kWh má dodávat společnost Ultium a jejich předností je poměrně malý obsah kobaltu. Údajně ho v porovnání s běžnými současnými typy baterií obsahuje o 70 procent méně. Akumulátor půjde nabíjet výkonem až 150 kW.

Další technické informace automobilka nezveřejnila. Ví se pouze, že základní verze vozu s karosérií typu kupé-SUV bude mít pohon zadních kol, ale půjde objednat i "čtyřkolka".

Interiér vypadá hodně zajímavě. Dominuje mu jednolitý displej procházející horizontálně skoro skrz celou délku palubní desky. Má velikost 33 palců a v tiskové zprávě Cadillac informuje, že má nejvyšší hustotu pixelů, která je dnes v automobilovém průmyslu k dispozici. Cestující si budou moci užívat paletu více než miliardy barev. To je údajně čtyřiašedesátkrát více, než kolik zobrazují displeje v jakýchkoli jiných vozech.

Do prodeje by se vůz měl dostat na sklonku roku 2022 a brzy po něm budou následovat další čistě elektrické vozy této značky. Třeba i mamutí Escalade.

Radek Pecák