Na částce 750 000 Kč začíná plug-in hybridní provedení modernizovaného Renaultu Mégane, které začali nabízet tuzemští dealeři francouzské automobilky. Je to samozřejmě vůz s karosérií kombi.

Škoda-Auto nedávno zveřejnila ceníky plug-in hybridních verzí Octavie čtvrté generace. Za tento vůz s karosérií liftback je zapotřebí zaplatit minimálně o 75 400 Kč v případě lifbacku, kombi je dražší o dalších čtyřicet tisíc korun. Octavie je však o něco větší, a také výkonnější vůz.

V případě Renaultu je výkon pohonné jednotky 160 koní. Elektromotor čerpá energii z trakční baterie s kapacitou 9,8 kWh. Ta postačí na ujetí padesáti kilometrů podle režimu WLTP, případně až 65 kilometrů podle metodiky WLTP City.

Čistě na elektřinu lze jet rychlostí až 135 kilometrů v hodině. Emise CO2 na jeden kilometr mají podle homologačního protokolu hodnotu 29 gramů, což znamená, že vůz bez problémů získá tuzemskou registrační značku pro elektromobily. V důsledku toho pak třeba i výhody při parkování v zónách placeného stání.

Ve výbavě vozu, který je k mání od druhé výbavy Zen, je vždy například dvouzónová automatická klimatizace, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, zadní parkovací senzory a multimediální systém. Za kola z lehkých slitin si je ale třeba připlatit.

Radek Pecák