Zatím na britském trhu, kde se navíc na jeho přídi objeví logo bývalé automobilky MG, začne být v posledním čtvrtletí letošního roku k mání elektromobil Roewe Ei5. Je to vůbec první čistě elektrický kombík. Označení evropské specifikace bude MG 5.

Vůz, který je zhruba stejně velký jako Ford Focus kombi, ve svých útrobách ukrývá baterii s kapacitou 52,5 kWh, která v homologačním cyklu WLTP zajistí na jedno nabití dojezd 344 kilometrů.

Podle zdrojů britského magazínu Autocar se do vozu bude montovat výkonnější elektromotor, než je ten, který pohání čínskou verzi. Pravděpodobně bude mít výkon 141 koňských sil.

Britové si budou muset před koupí naspořit vyšší částku než Číňané. Na tamějším trhu se auto prodává za 130 800 juanů (v přepočtu necelých 440 tisíc Kč), ve Velké Británii bude cena činit přibližně 750 000 Kč.

Roewe již do Británie dováží elektrický crossover MG ZS a chystá se také první vůz s pohonem plug-in hybrid. Díky baterii s kapacitou 16,6 kWh by měl zvládnout čistě na elektřinu ujet 76 kilometrů, což je velmi dobrá hodnota.

Radek Pecák