Právě dnes budeme mít možnost absolvovat první kilometry s modelem Volkswagen ID.3 v Německu. Ještě předtím tuzemské zastoupení největší německé automobilky zveřejnilo další ceny tohoto vozu.

Jedná se o verzi s prostřední velikostí baterie. Ta má kapacitu 58 kWh a zajistí dojezd podle metodiky WLTP do vzdálenosti 420 kilometrů.

Prozatím je možno objednávat také pouze výkonnější ze dvou nabízených motorů. Má výkon 150 kW (204 koňských sil).

Dealeři budou nabízet celkem šest výbav. Ta základní má označení Life a přijede na 1 014 900 Kč. Automobil pak má například ocelová kola, parkovací senzory, automatickou klimatizaci, vyhřívání sedaček,  ambientní osvětlení i adaptivní tempomat.

Za druhou nejnižší výbavu Style se připlácí 83 000 Kč. V takovém automobilu už lze najít například střešní okno nebo adaptivní světlomety.

Pokračuje se výbavou Family od 1 133 900 Kč, ve které přibude například dvouzónová klimatizace. Výbava Tech ( 1 177 900 Kč) "přibaluje" rozšířený paket bezpečnostních asistenčních systémů, větší počet reproduktorů a head-up displej.

Na vrcholu se pak nachází výbava Max, která už je na dostřel cenové úrovně milión a čtvrt. Konkrétně bude třeba zaplatit 1 235 900 Kč. Lákadlem pro kupující jsou v jejím případě například sportovní sedačky s masážní funkcí nebo adaptivní podvozek.

Radek Pecák