Americká automobilka Tesla zveřejnila své finanční výsledky za druhé letošní čtvrtletí. Epidemie koronaviru se na nich příliš nepodepsala. Společnost si připsala zisk 104 miliónů dolarů.

To také současně znamená, že poprvé ve své historii hospodaří v černých číslech celý rok a díky tomu může být zařazena do prestižního indexu S&P 500.

Zisk na jednu akcii je vyčíslen částkou padesát centů při tržbách rovných šest miliard dolarů. Ještě více se Tesle daří na burze. Zatímco vloni se akcie společnosti obchodovaly kolem 260 dolarů za akcii, nyní se dostávají na dostřel 1600 dolarů. To je více než šestinásobné navýšení hodnoty.

V této souvislosti je zajímavý také postřeh hlavního ekonoma společnosti BHS Štěpána Křečka. "V současnosti  je burzovní hodnota Tesla větší než součet hodnot společností Volkswagen, BMW, Daimler, General Motors a Ford," uvádí ve svém komentáři.

Tesle se navíc podle něho má dařit i nadále. Navyšuje totiž kapacitu ve svých stávajících továrnách. Navíc Elon Musk teď oznámil, že hodlá v Austinu v Texasu vybudovat další. Má se zaměřit na produkci vozidel Cybertruck, SEMI, Model 3 a MOdel Y.

Radek Pecák