Hned dva modely s pohonem typu plug-in hybrid představila automobilka Jeep z americko-italského koncernu FCA. Jejich obchodní označení zní Jeep Renegade 4xe a Jeep Compass 4xe. První kusy za svými zákazníky zamíří již za dva měsíce.

Oba vozy využijí stejnou techniku a podle zpráv z automobilky se má jednat o dosud nejvýkonnější verze těchto úspěšných malých SUV. I když se jedná o vozy americké značky Jeep, oba se vyrábějí v italské továrně.

Elektřinu ze zásuvky, případně z wallboxu půjde ukládat do baterie ukryté pod zadními sedačkami. Nemá tedy nijak zasahovat do stávajícího objemu zavazadlového prostoru.

Kapacita baterie je 11,4 kWh a pracuje s napětím 400 Voltů. Měla by v případě vozu Renegadde zajistit dojezd přibližně 42 kilometrů podle testovacího cyklu WLTP. V případě modelu Compass ještě hodnoty nebyly zveřejněny.

Z wallboxu pomocí vestavěné dobíječky s výkonem 7,4 kW bude možné baterii dobít na plnou kapacitu během stovky minut.

Vůz se bude prodávat se třemi stupni výbav a dvěma úrovni výkonu. Levnější dosahuje 140 kW, silnější poskytne k využití až 176 kW. Pohonné ústrojí pak tvoří kromě dvou elektromotorů (po jednom vpředu a vzadu) ještě spalovací zážehový turbomotor 1,3. Ten sám o sobě má výkon 96 kW.

Cena "první edice" činí v Německu 38 800 eur v případě modelu Renegade, Compass pak vyjde na 43 300 eur. Běžné verze budou o několik tisíc eur levnější.

Radek Pecák