Škoda postupně uvádí do prodeje další a další varianty svého nejdůležitějšího modelu Octavia. Mezi nimi jsou i dvě, jejichž řidiči budou moci ujet desítky kilometrů čistě na elektrický pohon.

Levnější z obou verzí je Octavia iV. Její cenovky začínají na úrovni 806 800 Kč. Za tuto cenu získá zákazník vůz vybavený dvojicí motorů. Tím spalovacím je čtyřválcová benzinová čtrnáctistovka s výkonem 110 kW a doplňuje ji elektromotor s výkonem 85 kW. Systémový výkon pak činí 110 kW.

Pod zadními sedačkami se nachází trakční baterie s kapacitou 13 kW. Zásoba elektřiny v ní by měla vystačit na ujetí přibližně 60 kilometrů.

Octavia iV se nabízí ve výbavových stupních Ambition a Style. Už ten prvně jmenovaný obsahuje velmi solidní výbavu včetně například desetipalcového multimediálního displeje s navigací, volič jízdních režimů nebo osmnáctipalcová kola z lehké slitiny. K dispozici je samozřejmě i verze kombi.

Zájemci o výkonnější vůz, který ale rovněž umožňuje stejný rozsah bezemisní jízdy jako běžná Octavia iV, budou moci zvolit Octavii RS iV. K dispozici je systémový výkon 180 kW.

Auto má specifický design řady RS a uvnitř jsou třeba i sportovní sedačky a volant. Cena tohoto modelu s karosérií liftback  je 939 900 Kč.  Je tak dražší než základní varianta vozu Škoda Superb iV. Ten startuje na úrovni 891 900 Kč.

Radek Pecák