Opel představil novou generaci modelu Mokka. Radikálně mění usedlý vzhled současných vozů značky. Dostane také digitální displej a především elektromotor o výkonu 100 kW známý z dalších modelů koncernu PSA.

Tým vedený šéfdesignerem Opelu Markem Adamsem připravil radikální změnu vzhledu malého SUV. Nový styl, který mají dostat i další modely, nese název „Opel Vizor“. Designéři se inspirovali ve vzhledu integrální motocyklové přilby a jejího krytého hledí.
Poprvé v historii značky Opel bude nová Mokka hned od počátku k dispozici v elektrické verzi. Elektromotor dává výkon 100 kW (136 k) a jeho maximální točivý moment vrcholí na hodnotě 260 Nm (který je k dispozici prakticky okamžitě po rozjezdu). Řidič může navolit jeden ze třech jízdních režimů: Normální, hospodárný režim Eco a dynamický režim Sport. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 150 km/h, což šetří energii uloženou v 50 kWh baterii. Rychlonabíjecí stejnosměrný systém 100 kW umožní nabití baterií 80 % kapacity během pouhých 30 minut. Dojezd nové Mokky-e činí až 322 km (WLTP , režim Normal). Novou Mokku-e lze dobíjet i z domácí sítě (jednofázově i třífázově) nebo z wallboxů. Na baterie se poskytuje osmiletá záruka. V nabídce budou samozřejmě i verze se zážehovými a vznětovými motory.
I přes maličko delší rozvor (+2 mm) je nový Opel Mokka o 12,5 cm kratší než Mokka předchozí generace, nabízí však dostatek prostoru pro pětici pasažérů a má přibližně stejně velký zavazadlový prostor (objem až 350 litrů). Při délce jen 4,15 m se s novým modelem snadno manévruje a parkuje i v hustém městském provozu. V interiéru pak vůz bude mít plně digitální kokpit Opel Pure Panel. Doširoka protažený přístrojový panel integruje dva velkoplošné displeje, přičemž ten hlavní před řidičem má rozměr 12“.