Opel představil vzhled nové generace svého malého městského SUV Mokka. Jako první plně elektrickou verzi s označením Mokka-e.

Jedná se o již pátý elektromobil francouzského koncernu PSA, který využívá speciální elektromobilní platformu e-CMP. První byl Peugeot e-2008, následoval Opel Corsa-e, Peugeot e-2008 před pár dny nový Citroën C4 a nyní tedy přichází na řadu produkt německé značky s bleskem ve znaku.

Zajímavé je, že Mokka-e je podstatně menší, než zmíněný crossover Peugeot e-2008. Konkrétně to je o čtrnáct centimetrů (416 vesus 430 centimetrů). To by tedy pro zákazníky mělo nejspíše znamenat i nižší cenovku a vůz získá i lepší dojezd. S baterií, která má kapacitu 50 kWh a elektromotorem poskytujícím výkon 100 kW, by měl zvládnout dojezd na jedno nabití 322 kilometrů. Peugeot ujede trasu o dvanáct kilometrů kratší.

Opel Mokka, který bude samozřejmě k mání rovněž ve variantách se spalovacími motory, přináší nový designový směr automobilky. Jeho součástí je takzvaný Opel Vizor na přídi a digitální palubní deska uvnitř.

Přes zmenšení rozměrů (mezigeneračně o 12,5 centimetrů) Opel v tiskové zprávě tvrdí, že automobil bude nadále dostatečně prostorný pro pět cestujících. Navíc se ani nezmenšil zavazadlový prostor. Jeho objem činí 350 litrů.

Radek Pecák