Seat se jako první značka koncernu Volkswagen ve velké míře věnuje městské mobilitě. Dokonce pro ni vytvořil speciální divizi s označením MÓ. Ta nyní ve svém novém centru Casa Seat v Barceloně představila dva nové produkty.

Prvním z nich je elektrický skútr Seat MÓ eScooter 125. Bude se nabízet ve dvou variantách, z nichž jedna je určena pro soukromé jezdce a druhá pro službu sdílení.

Malý motocykl pohání motor s výkonem 9 kW, což odpovídá běžné kategorii "stopětadvacítek" se spalovacím motorem. Je schopen dosáhnout maximální rychlost 95 km/hod a dojezd lze upravovat využíváním jednoho ze tří režimů - City, Sport a Eco. V tom posledním lze díky akumulátorům s kapacitou 5,6 kWh ujet až 125 kilometrů. Manévrování umožňuje zpátečka.

Akumulátory se dají vyjímat a lze je dobíjet i doma z klasické zásuvky. Ti, kdo potřebují jet dále okamžitě, je můžou vyměnit za další sadu.

Dále Seat představil inovovanou elektrickou koloběžku Seat MÓ eKickScooter. Kapacita baterií 0,551 kWh navýšila dojezd na 65 kilometrů. Elektromotor s výkonem 350 Wattů má zvládnout i výjezd do kopce se sklonem 20 stupňů. Nejvyšší rychlost je pak 25 kilometrů v hodině.

Seat bude rovněž nabízet levnější variantu eKickScooter s dojezdem 25 kilometrů.

Radek Pecák