Přestože již v roce 2011 Záchranná služba hlavního města Prahy využívala v centru města k zásahům elektrické vozy Smart, v současné době pořízení vlastních elektroaut neplánuje.

Pouze zapůjčené elektromobily BMW i3 jezdí v současné době v ulicích hlavního města Prahy ve žluté barvě a s logem zdravotnické záchranné služby. Přitom již před sedmi lety měla pražská záchranka k dispozici dva malé elektromobil Smart Fortwo. Vozy byly určeny pro rychlé zásahy v historickém centru Prahy. Sem se totiž velké dodávky s kompletním vybavením dostávají s velkými obtížemi. Smarty naopak mohly bez problémů projet i úzkými uličkami a jejich osádky se často dostávaly k lidem vyžadujícím pomoc během několika minut po zavolání.

"V současné době již tyto smarty nemáme a ani neplánujeme pořízení nových," informovala mluvčí Pražské záchranné služby Jana Poštová. Přednost podle ní má v současné době obnova a doplnění stavu sanitních vozů a lékařských automobilů.

Celkem šest exemplářů žlutě polepených vozů BMW i3 převzaly záchranné služby do užívání v loňském listopadu. Dva kusy byly určeny pro pražské záchranáře, ostatní zamířily do jiných regionů. Zdravotníci je můžou využívat půl roku, případně do doby, než s nimi najedou devět tisíc kilometrů. Pak se budou výhody a nevýhody vyhodnocovat a rozhodne se o dalším postupu.