Zhruba na dvojnásobek ze současného počtu padesáti se během dvou let rozšíří síť rychlodobíjecích stanic provozovaných energetickou společností E.on.

Stane se tak díky spolupráci s obchodním řetězcem Penny. Právě na jeho parkovištích budou stojany instalovány. Přibližně 25 jich začne fungovat ještě v letošním roce, stejný počet pak v tom následujícím.

Půjde o stojany s maximálním výkonem 50 kW, přičemž elektromobilistům budou k dispozici kabely s konektory CCS Combo a Chademo a také koncovka Mennekes.

Dobíjení bude zpoplatněno. Platit za odebranou energii půjde buď prostřednictvím aplikace E.ON Drive, případně klasickou platební kartou. Cena za dobíjení výkonem až 22 kW je 3 Kč/1 kWh, při rychlodobíjení je to 6 Kč/1 kWh.

V současnosti provozuje Penny ve spolupráci s E.on jedinou rychlodobíjecí stanici v areálu v Praze na Lehovci. Kromě toho má další desítky stojanů na různých lokalitách v celé České republice.

O přesných lokalitách, u kterých budou stanice umístěny, obě firmy zatím neinformovaly. Jisté ale je, že by by měly vzniknout ve všech krajských městech a na desítkách dalších míst.

Kromě Penny má u svých obchodů desítky dobíjecích stanic také Kaufland. Dobíjet lze také u některých supermarketů Globus či Lidl.

Radek Pecák