Automobilka Volkswagen informovala, že se dohodla se všemi německými dealery na změně způsobu prodeje vozů. Systém bude spuštěn v červnu v souvislosti se zahájením objednávek všech možných verzí elektromobilu ID.3.

V zásadě půjde o to, že zájemce o tento vůz (a všechny další chystané auta se elektrickým pohonem značky VW) si vůz objedná přímo v centrále ve Wolfsburgu. Na konfiguraci prý bude stačit maximálně deset kliknutí počítačovou myší.

Současně s tím si zvolí dealera, u kterého si pak vyrobený elektromobil převezme.

Výhodou pro dealery má být to, že už nebudou muset za vozy pro zákazníky dopředu automobilce platit a teprve pak peníze vybírat od zákazníků. Současně centrála automobilky převezme také financování předváděcích vozů. Volkswagen si od toho slibuje zvýšení odbytu elektromobilů.

Na nové modely ID mají přitáhnout pozornost zákazníků také nové specializované "elektromobilní" ochody Volkswagenu. Budou označeny logem ID.Store. První z nich již začal fungovat ve známé "skleněné" továrně v Drážďanech. Další se otevře v červenci v Mnichově a třetí připravovaný se má nacházet v místě výroby těchto vozů - ve Cvikově.

Radek Pecák