Kromě vlastních autosalonů bude Citroën svůj miniaturní elektromobil Ami prodávat rovněž v obchodech s elektronikou. Konkrétně se má jednat o řetězce Darty a Fnac. Je to ostatně logické, právě zde se totiž prodá většina ve Francii do provozu zaregistrovaných elektrických skútrů a elektrokol.

Obsluha Citroënu Ami má být navíc velmi jednoduchá. Aby se začal nabíjet, stačí zastrčit kabel, který je v něm přímo zabudovaný, do klasické zásuvky na 230 Voltů.

Vůz se prodává zatím pouze na internetu. Od 11. května, kdy se spustil předprodej tohoto vozítka, které zatím nebylo ani představeno ve své definitivní podobě, si jich zákazníci zarezervovali přes dvě stovky.

Řídit automobil, který je dlouhý jen 2,41 metru, na šířku měří 1,39 metru a na výšku 1,51, můžou i patnáctiletý. Má totiž, stejně jako moped, maximální rychlost pouze 45 kilometrů v hodině.

Dojezd na jedno nabití baterie s kapacitou 5,5 KWh pak dosahuje zhruba 70 kilometrů. Do plna ji lze z normální zásuvky dobít během tří hodin.

Pokud si zákazník chce auto pořídit do svého vlastnictví, pak ho přijde ve Francii na 6 000 eur. Je ale také možné si ho pronajmout.

Zajímavostí je, že dodávat se bude pouze v jediné barvě laku - světle modré. Kdo si ho bude chtít individualizovat, dostane šanci díky různým polepům a plastovým doplňkům.

Radek Pecák