Bezplatný provoz rychlodobíječek společnosti ČEZ končí. Od 16. května se zase platí za odběr elektřiny, kterou z nich řidiči elektromobilů načerpají do trakčních baterií vozů.

Ten, kdo chce dobíjet, a dosud nebyl zákazníkem společnosti a nevlastní dobíjecí čip, by se měl v ideálním případě registrovat na stránce https://account.elektromobilita.cz/login.

Zde si bude moci vybrat z celkem čtyř tarifů, které společnost nabízí pro registrované zákazníky. V případě tří z nich z nich se musí na konto energetické firmy posílat měsíční paušál. Ten nejdražší má název Taxi a za 1750 Kč získá jeho uživatel možnost zdarma dobít 500 kWh a pokud mu to nestačí, bude za každou další kilowatthodinu platit jen 3,50 Kč. Další tarify nazvané Obchodní cestující a Víkendový řidič stojí měsíčně 550 a 200 Kč. I takoví elektromobilisté získají právo na určité množství zdarma odebrané energie  (122, respektive 36 kWh).

Výhodou pro toho, kdo se zaregistruje v režimu Pas as you go je nižší cena za jednu kilowatthodinu. Konkrétně jde o 7,50 oproti 9,50 Kč. Druhou sumu zaplatí pomocí platební karty ten, kdo bude chtít dobíjet a není vůbec registrován.

ČEZ již současně spustil mobilní aplikaci FUTUR/E/GO, která je ke stažení jak pro Android i iOS. Jejím prostřednictvím je možné se nechat navigovat k dobíjecímu stojanu a jednak se stává plnohodnotnou náhradou dobíjecího čipu. A to jak pro registrované, tak neregistrované uživatele platící hned na místě kartou.

Radek Pecák