Pandemie koronaviru nijak nenarušila harmonogram koncernu General Motors v oblasti nových elektromobilů. V rozhovoru s americkými novináři to uvedl Ken Morris, viceprezident mamutí automobilky se zodpovědností za elektrická a autonomní vozidla.

Jediné, co se odkládá, je podle něho veřejná premiéra modelu Hummeru EV. Ten se měl světu ukázat 20. května v Las Vegas. Také luxusní elektrické SUV Cadillac Lyriq bude odtajněno později. Přesná nová data premiér zatím podle Morrise určena nebyla.

Parametry Hummeru by ale měly být úctyhodné. Neoficiální informace hovoří o souhrnném výkonu tří elektromotorů na hranici tisíci koňských sil. Kapacita akumulátorů by měla dosáhnout až 200 kWh, přičemž díky napětí 800 Voltů by se měly dát nabíjet výkonem až 350 kWh. Tedy podobně, jako to umí Porsche Taycan.

V tuto chvíli je vůz již téměř připraven pro sériovou výrobu. Na trh by se měl dostat během příštího roku.

Koncern General Motors podle Morrise také stále počítá s tím, že do roku 2025 bude mít na svém kontě milión prodaných elektromobilů. Do tohoto počtu se ovšem započítají rovněž produkty čínských značek Wulling a Baojun, s nimiž na tomto trhu spolupracuje.

Radek Pecák