Tři evropské prémiové značky představí na letošním autosalonu v Ženevě své první bateriové elektromobily. BMW to však však, podle informací serveru Autonaelektřinu.cz, zatím v plánu nemá.

Sériovou podobu auta vycházejícího z prvního konceptu elektromobilu EQ představí příští měsíc na autosalonu v Ženevě. Zákazníci se ho však letos nedočkají. "Se zahájením prodejů v klasické formě se během letošního roku nepočítá," potvrdil zdroj z této automobilky. To by mělo nastat až během roku 2019.

Mercedes tak bude následovat počiny svých konkurentů, konkrétně Audi i Jaguaru, které také na výstavišti Palexpo vystaví své první bateriové elektromobily. Například Audi ale chce první zákazníky pro tento vůz získat ještě letos.

Stranou tohoto trendu zatím v Ženevě zůstane značka BMW. Ta sice již dříve informovala, že připravuje čistě elektrickou variantu nynější generace modelu X3, v letošní Ženevě zatím ale auto ještě k vidění nebude.

Evropskou konkurenci budou později následovat i Japonci. Konkrétně Lexus připravuje pro rok 2020 klasický elektromobil v podobě druhé generace modelu CT200. V tom případě by se Lexus odlišil od zbytku konkurence, která elektrický pohon hodlá implementovat v první řadě do aut s karosérií SUV.