Již v létě zahájí dealeři Opelu příjem rezervací na model Vivaro-e, což je první elektrická dodávka této značky. První kilometry s ní pak budou moci zákazníci absolvovat ještě před koncem tohoto roku.

Vůz bude pohánět elektromotor s výkonem 100 kW (136 koní), což je stejná hodnota, jakou disponují i elektrické verze Opelu Corsa a Peugeotu 208. Levnější verze pak dostane i stejný bateriový paket jako tyto vozy. Tedy s kapacitou 50 kW.

Za příplatek však bude možné objednat větší baterii. Ta bude obsahovat 27 místo standardních 18 modulů, což zajistí navýšení kapacity na 75 kW. Tento vůz tak bude mít homologovaný dojezd 330 kilometrů - o sto více než  levnější verze vozu.

Automobil bude moci využívat rychlodobíjení výkonem až 100 kW. I ta větší baterie se pak z nuly na osmdesát procent kapacity nabije za 45 minut, menší za půl hodiny. Přímo ve voze bude instalovaná palubní dobíječka buď s výkonem 7,4 nebo 11 kW.

Stejně jako varianty se spalovacími motory bude možné Vivaro-e vyrobit se třemi délkami karosérie. Užitečná hmotnost může dosáhnout až 1275 kilogramů a navíc bude vůz schopen táhnout přívěs s hmotností jedné tuny.

Dalším "čistě" elektrickým užitkovým modelem Opelu se v příštím roce stane Combo-e. Do roku 2024 pak bude v nabídce značky s bleskem ve znaku každý model také v elektrické verzi.

Radek Pecák