Automobilka Opel se zařadila do struktur francouzského koncernu PSA. Proto i kroky v oblasti elektromobility bude dělat v součinnosti se značkami Peugeot a Citroën.

Na počátku roku 2020 se k zákazníkům dostanou historicky první kusy městského hatchbacku Opel Corsa poháněné pouze elektřinou. Generální ředitel německé značky s bleskem ve znaku Michael Logscheller potrvrdil, že vůz se bude vyrábět ve španělské Zaragoze.

Technické parametry jsou zatím utajované. Lze však, podle zdrojů serveru AutoEvolution předpokládat, že dojezd bude minimálně 350 kilometrů při kapacitě baterií 50 kWh. Ještě před Opelem se ale se shodnou elektrickou výzbrojí představí elektrická verze Peugeotu 208. Auta budou stavěna na platformě, kterou francouzští inženýři vyvíjejí společně se svými čínskými kolegy z Dongfeng Motors.

Tato technika bude velmi rychle poté využita také pro vozy DS3 Crossback EV a Peugeot 2008 EV a zřejmě i pro další vozy. I když se o tom zatím při dnešním představení nové generace vozu Citroën Berlingo nemluvilo, je vysoce pravděpodobné, že i tento užitkový vůz brzy opět dostane elektrickou variantu.