Právě v tomto týdnu startuje v Číně sériová výroba elektromobilu Polestar 2. Tato značka, která se vyčlenila z čínsko-švédské automobilky Volvo, se specializuje právě na elektřinou poháněné vozy. Zatímco v Evropě se tedy výrobní linky na produkci aut zastavují, v Číně již opět běží.

Polestar 2 je zvýšený sportovní sedan se dvěma elektromotory. Každý z nich pohání jednu nápravu a dohromady mají výkon 300 kW (408 koňských sil). Nejvyšší točivý moment dosahuje hodnoty 660 Nm.

Energii dodává akumulátor s kapacitou 78 kWh, což by mělo zajistit dojezd 470 kilometrů podle homologační metodiky WLTP.

Automobil má také jedno světové prvenství. Bude v něm totiž integrovaný informační systém založený na Google Android. Ten zahrnuje Google Assistant,  Google Maps a Google Play Store.

Na trhu se vůz o přízeň zákazníků utká například s Teslou Model 3. První objednané kusy pro zákazníky dorazí do Evropy během léta. Právě Evropa má být prvním regionem, kde se Polestar 2 začne prodávat. Až za ní budou následovat Spojené státy a Čína. Cena vozu startuje na částce, která je v přepočtu více než půldruhého miliónu korun.

Radek Pecák