Lidé, kteří si pořídí elektromobil Volkswagen ID.3 a budou ho provozovat, ušetří na celkových  nákladech při jeho provozování v porovnání se stejně velkým a výkonným vozem využívajícím ke svému pohonu spalovací motor. Tvrdí to samotná automobilka.

Vypočítala totiž, že v případě základní verze, která má v Německu cenovku (v přepočtu cca 615 000 Kč), bude roční úspora na takzvaném TCO více než 22 000 Kč. To už není úplně malá částka.

Je to díky tomu, že v Německu nebude muset jeho vlastník platit silniční daň, dostane slevu na pojistném a také ušetří na servisních nákladech (například díky tomu, že není zapotřebí výměna motorového oleje).

Silke Bagschick, která je Volkswagenu zodpovědná za prodej a marketing elektromobilů, tvrdí, že konečně nastává doba, kdy cena přestává být argumentem proti koupi auta na elektřinu, ale spíše důvodem pro jeho pořízení.

Současně ovšem přiznala, že zatím tato matematika vychází pro elektromobily díky dotacím na jejich pořízení. V Německu totiž nyní dotace jejich cenovku snižují až o šest tisíc eur. "Věřím ale, že již v blízké budoucnosti bude elektromobil cenově atraktivní i bez dotací," uvedla.

Radek Pecák