Výhodnější ceny pro dobíjení elektromobilu i za elektřinu spotřebovanou v domácnosti nabízí nyní energetická společnost ČEZ. Produkt má název "Elektřina pro dobíjení".

Zhruba tři tisíce korun ročně, pokud celková spotřeba zákazníka činí přibližně 10 MWh, může ušetřit majitel elektromobilu díky novému produktu ČEZ Prodej. Jak firma informovala v tiskové zpráv,ě produkt v sobě kombinuje výhodnou elektřinu pro domácí dobíjení a čip, se kterým můžou elektromobilisté čerpat energii bez omezení na všech dobíjecích stanicích ČEZ.

Produkt má být pro zákazníky výhodnější než stávající standardní kombinace služeb zahrnující smlouvu na dobu neurčitou, distribuční sazbu pro dobíjení D27d elektromobilita a čip pro dobíjení na veřejných stanicích. "Zákazník opět dostane smlouvu na dobu neurčitou, bez fixací a závazků," informuje generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. Produkt je dostupný i pro firemní zákazníky.

Zajímavý pro ekologicky smýšlející zákazníky může být i certifikát, který dostanou při každém vyúčtování. ČEZ jim v něm totiž zaručí, že veškerá elektřina spotřebovaná v jejich domácnosti a při dobíjení elektromobilu pochází z obnovitelných zdrojů.

ČEZ se snaží svoji nabídku učinit ještě přitažlivější tím, že letos o další desítky navýší počet svých veřejných stanic. V současné době jich má v Česku rozmístěno 41 rychlodobíjeících a padesát standardních.