Na pozoruhodné hlášení palubního informačního systému svého vozu Audi e-tron upozornil jeden jeho americký majitel. Vůz totiž chce, aby s ním absolvoval předepsanou servisní prohlídku spojenou rovněž s výměnou oleje.

 

O případu informoval specializovaný web Electrec.co. "Samozřejmě je to nesmysl. V elektromotoru není žádná olejová náplň jako v klasických spalovacích motorech," uvedl na náš dotaz mluvčí tuzemského zastoupení značky Audi Jiří Rozkošný.

Servisní prohlídky po třiceti tisících kilometrech ale podle něj samozřejmě zapotřebí jsou. "Tuzemští majitelé ovšem současně s vozem při koupi získali servisní balíček zdarma, který zahrnuje péči o automobil po dobu pět let nebo na ujetí 120 000 kilometrů," sdělil Rozkošný.

V rámci servisní prohlídky se mimo jiné kontroluje také únik chladicí kapaliny. "Proto je skutečně v zájmu každého, aby tyto intervaly dodržoval," uvedl Rozkošný.

Hlášení o výměně oleje je důsledek toho, že se příslušný software palubního počítače přebíral z dřívějších modelů značky. Tedy těch, které poháněl spalovací motor.

Radek Pecák