Zatím není oficiálně známo, kolik nových bateriových elektromobilů se představí na letošním ženevském autosalonu. Jisté však je, že velká část z nich se bude honosit dojezdem okolo magické hranice pět stovek kilometrů.

Minimálně tři nové elektromobily ve verzích určených pro sériovou výrobu se představí na letošním autosalonu v Ženevě. Parametry a snímky budou zveřejněny ještě dříve. Například korejská značka Hyundai již informovala, že odhalení elektrické verze malého SUV Kona se odehraje již 27. února. Značka sice většinu technických údajů hodlá až do tohoto data utajovat, nicméně dojezd už odtajnila. Činí 470 kilometrů podle přísnějšího homologačního cyklu WLTP.

Ještě minimálně o třicet kilometrů větší normovaný dojezd získá Jaguar I-Pace. U něho utajování skončí 1. března. Údaj o dojezdu 500 kilometrů se sice týkal konceptu, nedá se však předpokládat, že by produkční verze nabídla menší porci kilometrů na jedno nabití. Zatím je znám pouze jediný oficiální údaj. A tím je takt, že jeho baterie bude možné pomocí rychlodobíjení nabít na osmdesátiprocentní kapacitu během tři čtvrtě hodiny.

Minimálně pět stovek kilometrů by také mělo být schopné ujet elektrické SUV Audi e-tron. Jak elektrické Audi, tak i Jaguar by se měly dostat na český trh ještě v průběhu letošního roku.

Ještě více než klasických elektromobilů by mohlo být v areálu ženevského výstaviště Palexpo k vidění nových plug-in hybridů. Jejich řady obohatí například i velmi exkluzivní SUV Bentley Bentayga.