Zatímco mnohé jiné automobilky představují velké a drahé elektromobily, u Renaultu jdou přesně opačnou cestou. Menším a levnějším vozem jezdícím výhradně na elektřinu má být tudíž nová verze minivozu Twingo.

Podle některých zdrojů je pravděpodobné, že ho francouzská značka přiveze již počátkem března na autosalon do Ženevy.

Jediné, co zatím není úplně jasné, je výkon pohonné soustavy a kapacita baterií. Vzhledem k tomu, že je Twingo dvojčetem Smartu Forfour, nabízelo by se využití stejné techniky. Jenže, kapacita baterie pouze 17,6 kWh, což je hodnota pro zmíněný Smart, není v dnešní době již dostatečná.

Už vzhledem k tomu, že v Bratislavě vyráběná trojice zhruba stejně velkých vozů (Volkswagen e-Up!, Škoda Citigo e iV a Seat eMii má baterii zhruba dvakrát tak velkou. Zákazníci by tudíž nejspíše dali přednost jim.

Některé informované zdroje proto uvádějí, že je pravděpodobné využití techniky z čínského městského elektromobilu Renault City K-ZE. V něm se skrývá bateriový paket s kapacitou 30 kWh. Možné je ale samozřejmě i jiné řešení.

Kromě tohoto vozu hodlá Renault v příštích měsících představit řadu dalších aut s elektromotory. Zejména se bude jednat o plug-in hybridy.

Pro podnikatele bude nepochybně zajímavá nová generace vozu Kangoo, která se rovnou představí také v elektrické verzi.

Radek Pecák

Radek Pecák