Automobilka z německého Mnichova sice během několika měsíců ukončí produkci krásného sportovního vozu i8 s plug-in hybridním pohonem, avšak rychle přepravuje nové automobily s elektromotory.

Portál BMWblog.com nyní informoval, že jednou z premiér, které tato značka chystá pro ženevský autosalon, je koncept vozu i4.

Podle zdrojů z automobilky i podle již zveřejněných snímků maskovaných prototypů se bude tentokrát jednat o vůz s nízkým typem karosérie, nejspíše takzvané čtyřdveřové kupé. Parametry by měly "pasovat" do pověsti tohoto výrobce řidičsky zaměřených vozů.

To znamená, že výkon elektromotoru přesáhne hranici pěti stovek koňských sil, zrychlení z nuly na stokilometrovou rychlost nastane za čtyři sekundy. Maximální rychlost bude nejspíše omezena na hranici 200 km/hod.

O kapacitě baterie se spíše spekuluje, ale dojezd by měl činit 600 kilometrů. Navíc díky schopnosti rychlého dobíjení by se akumulátor měl dát dobít na osmdesátiprocentní kapacitu během 35 minut.

Vůz má dostat již pátou generaci pohonu BMW eDrive, což znamená, že pohonná jednotka, převodovka i výkonová elektronika jsou integrovány do jednoho bloku.

Zákazníci by se sériového BMW i4 měli dočkat během roku 2021. To už bude na trhu také SUV iNext. Ještě předtím se letos začne dovážet z Číny elektrifikované SUV iX3.

Radek Pecák