Automobilka Audi prodloužila spolupráci s jedním z nejlepších fotbalových klubů světa - Bayernem Mnichov. Ta trvá již osmnáct let.

Všichni licencovaní hráči nejúspěšnějšího německého klubu, tedy například i Robert Lewandovski, Thomas Müller, Manuel Neuer či Jérome Boateng, získají během letošního roku vůz Audi e-tron. 

Tedy "čistý" elektromobil, který se letos začne prodávat také s atraktivnější karosérií a označením e-tron Sportback. Auto již také stihlo posbírat řadu ocenění, mezi jinými třeba i Ekologické auto roku v České republice.

Audi dodá fotbalovém velkoklubu i další modely, nicméně polovina z nich bude elektrifikována. Navíc se bude důsledně dbát na to, aby vozový park FC Bayern Mnichov nepřesáhl "flotilovou" hranici emisí ve výši 95 gramů na kilometr. Právě tento limit od letoška stanovuje Evropská unie.

Audi si od partnerství slibuje možnost prezentovat nové koncepty mobility, elektromobilitu a konektivitu. "Spolupráce se špičkovým mezinárodním klubem FC Bayern, který má 650 milionů fanoušků na celém světě, z toho 135 milionů jen v Čně, otvírá nové možnosti společného vystupování na trhu,L vysvětlil Alexander Seitz. Ten je členem představenstva společnosti Audi AG se zodpovědností za oblast financí, Číny a práva.

Taková spolupráce navíc dává o to větší logiku, že Audi je také od roku 2011 podílníkem ve společnosti FC Bayern München AG.

Nová smlouva o spolupráci mezi oběma partnery byla podepsána na desetileté období. Její platnost tedy vyprší až v roce 2029.

Radek Pecák