Je známo, že koncern Volkswagen hlasitě propaguje elektromobilitu a vyvíjí v tomto směru různé nové modely. Kromě vlastního vývoje spojil síly i s partnery v Číně.

Zatímco Škoda dostala za úkol vyvinout levné auto se spalovacím motorem pro Indii, mateřský Volkswagen hledá cestu výroby levných elektromobilů pro sousední čínský trh. Ten je momentálně pro elektromobily zemí zaslíbenou.

Čtěte také: Znáte nejprodávanější elektromobil? Je z Číny

Jednou z cest, kterou se Volkswagen v Číně vydal, je spolupráce s místní automobilkou a výrobcem elektromobilů, firmou JAC Motors. Už před rokem s JAC Motors podepsal s velkou slávou – mimo jiné za účasti německé kancléřky Merkelové a čínského premiéra Li Keqianga – dohodu o partnerství. Prvním výsledkem by mělo být elektrické SUV, které vychází z modelu JAC iEV7S.
Podle fotografií, které unikly z čínského patentového úřadu, má nové auto vzhled nápadně připomínající modely Seat. Výchozí model JAC iEV7S je crossoverem dlouhým  4 135 mm s rozvorem 2 490 mm. O pohon se stará elektromotor o výkonu 85 kW. Akumulátory s kapacitou 39 kWh slibují podle výrobce dojezd 280 až 350 km.