Podstatně větší kapacitu baterií než jakou mají současné elektromobily značky Volkswagen, získají pro rok 2020 chystané modely elektrické řady I.D. Navíc bude k dispozici více verzí.

Zhruba na úrovni 65 kWh by měla být kapacita baterií v chystaném elektrickém hatchbacku I.D, který Volkswagen hodlá uvést v Evropě nejpozději v roce 2020. Podle zdrojů serveru Autonaelektrinu.cz se ovšem jedná pouze o základní verzi. Dražší varianty by mohly mít až 100 kWh.

Vzhledem k tomu, že tento elektromobil bude koncipován zcela jinak než e-golf a e-up! a například bude mít díky tomu podstatně menší hmotnost, je slibovaný dojezd 500 kilometrů v běžném provozu skutečně reálný.

Tento vůz přinese do světa klasických osobních vozů i další zajímavá řešení. Podobně jako například u vozu Smart bude možné povrchové panely karosérie měnit velmi jednoduše. Uvažuje se prý dokonce o tom, že by se nabízely i varianty bez lakování. Na rozdíl od e-Upu a e-Golfu také bude možné provádět upgrade původní baterie. Tak, jak to dělá BMW u svého i3.

Příchod řady I.D. bude znamenat i konec modelu e-Golf. Druhá generace nevznikne. Naopak e-Up zřejmě bude pokračovat, byť možná s jiným jménem. Dokonce je dost dobře možné, že nejmenší evropský automobil s logem Volkswagen, kterým Up! je, bude po generační výměně výhradně elektrický.