Teprve více než deset měsíců poté, co Česká pošta informovala o záměru začít využívat  pro rozvoz zásilek v tuzemských velkých městech dodávky na elektrický pohon, dokončují její specialisté výzvu k podání nabídek pro uchazeče.

"Hledáme pronájem šesti desítek malých lehkých užitkových elektromobilů na pět let". Takovou informaci zveřejnila Česká pošta v loňském březnu. Tehdy mělo jít o největší dodávku na elektromobily v České republice. V první fázi si pošta představovala využití 35 elektrododávek, které by měly začít jezdit v Praze, Brně, Pardubicích a Liberci. V další fázi by podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka mohly v úvahu připadat také města Opava, Byškov, Tábor či Třeboň.

Zaměstnanci pošty již dokonce měli možnost si několik typů dodávek, včetně například německého StreetScooteru, v praxi vyzkoušet a prý neměli vážnější výhrady.

Na konci ledna zatím mluvčí Vitík nebyl schopen podat serveru Autonaelektřinu.cz konkrétní informace, jaký bude další vývoj soutěže. "V současné době se v rámci výběrového řízení na pořízení elektromobilů dokončuje výzva k podání nabídek. Bližší informace zatím bohužel nemůžeme poskytovat," dodal. Posud v celé záležitosti by ale podle něho měl nastat již velmi brzy.

Největší zakázka na elektromobily u nás to pak už ale rozhodně nebude. V listopadu totiž Moneta Money Bank oznámila, že do dvou let bude mít ve své firemní flotile 200 vozů typu Volkswagen eGolf.