Peugeot e-208, Renault Zoe 2. generace a Opel Corsa-e vstoupí na trh hned počátkem roku 2020. Vyplývá to z informací magazínu Autonaelektřinu.cz

Zatím jako jediný zveřejnil ceny své novinky Renault. Ve verzi se slabším motorem (110 koní, silnější disponuje 135), ovšem již s novou trakční baterií s kapacitou 52 kWh přijde v rámci akční slevy na méně než 700 tisíc Kč. Konkrétně se jedná o 695 000 Kč. 

Tento vůz má přitom již v základní výbavě například tempomat, klimatizaci, elektricky ovládaná přední okna a zrcátka a rovněž multimediální systém.

Bez příplatek zákazník navíc dostane vestavěnou palubní dobíječku, díky níž je možno je vůz prostřednictvím konektoru Mennekes možno dobíjet výkonem až 22 kW. Ten, kdo vyžaduje rychlodobíjení 50 kW si pak musí doplatit 25 000 Kč. V takovém případě bude vůz vybavený také konektorem CCS Combo.

Do České republiky první vyrobené exempláře nového Renaultu Zoe přijedou již v lednu.

Ceníky dalších dvou zmiňovaných vozů, tedy e-208 a corsy e budou odtajněny v řádu týdnů. "Počítáme s tím v lednu, přičemž první objednané exempláře dorazí k zákazníkům v průběhu března," uvedl mluvčí tuzemského zastoupení značky Opel Martin Hejral.

Radek Pecák