Nabídka karosérií elektromobilů bude v relativně blízké budoucnosti zhruba stejně pestrá jako jsme byli uvyklí v éře aut se spalovacími motory.

Například Volkswagen představí za týden v Los Angeles čistě elektrický vůz s karosérií klasického kombi. Alespoň to naznačují první zveřejněné skici. Navíc to potvrzují slovo šéfdesignéra značky Volkswagen Klause Bischoffa. "Touto studií vytváříme nový segment vozidel s výhradně elektrickým pohonem," nechal se slyšet.

Navíc by si něho na prostornost neměli stěžovat ani ti, kteří si v poslední době zvykli na kategorii sportovně-užitkových automobilů.

Kombi konstruktéři odvodili od sedanu, známého zatím pod označením studie ID Vizzion. Zatímco ten se má v sériové verzi ukázat již během příštího roku, kombík přijde na řadu v roce 2021. Oba vozy vzniknou na platformě MEB, stejně jako již odtajněný vůz ID.3 a připravované ID.Crozz a ID.Buzz.

Oproti nim však nabídne zlepšenou aerodynamiku, což se má pozitivně projevit na dojezdu na jedno nabití trakční baterie. Měl by činit podle zkoušek v režimu WLTP až 590 kilometrů.

V interiéru se opět ve větší míře objeví přírodní materiály. Konkrétně by se mělo jednat o jablečnou drť, která je odpadem při lisování jablečných džusů. Díky smíchání s jinými materiály má vzniknout látka, které říkají "Appleskin".

Radek Pecák