Již jen půl roku bude možné u dealerů automobilky Volkswagen objednávat čistě elektrickou verzi modelu Golf. Poté jeho produkce v továrně v Drážďanech skončí.

Informaci potvrdil pro portál Autonaelektřinu.cz mluvčí tuzemského zastoupení největší evropské automobilky David Valenta.

Ukončení výroby podle něho souvisí s termínem zahájení prodejů modelu ID.3. Nikoli tedy 1. edice, která se již začala vyrábět, ale běžných verzí.

Volkswagen se pro ukončení produkce e-Golfu rozhodl z několika důvodů. Jednak proto, aby se takzvaně nekanibalizoval s ID.3 a jednak pro morální zastaralost zejména z hlediska designu. e-Golf totiž vznikl přeměnou spalovací verze modelu Golf 7. generace a příští rok se již bude prodávat generace s číslem 8. Také jeho parametry (především z hlediska kapacity baterie a dojezdu) již začínají zaostávat.

V současné době má e-Golf v útrobách zabudovanou baterii s kapacitou 35,8 kWh, což vystačuje na dojezd 300 kilometrů. Ovšem podle starší a méně přísné homologační metodiky NEDC.

U tuzemských dealerů se nyní vůz prodává od úrovně 882 900 Kč.

Automobil se vyrábí ve speciální "skleněné" továrně Volkswagenu v Drážďanech. O jejím dalším osudu zatím nejsou žádné oficiální zprávy. Podle mluvčího Valenty by měly být zveřejněny během příštího měsíce.

Radek Pecák