Již nyní je jisté, že se v prvních měsících příštího roku stane Škoda Citigo e IV nejčastěji registrovaným elektromobilem na tuzemském trhu. Vyplývá to z informací české prodejní organizace společnosti Škoda-Auto.

"V tuto chvíli máme již uzavřené smlouvy s téměř pěti sty zájemci o tento náš první elektrický automobil a očekává se, že během několika příštích dnů tuto hranici dosáhneme," uvedl na dotaz portálu Autonaelektrinu.cz mluvčí českého zastoupení Škody Vítězslav Pelc.

Právě jen těchto prvních pět stovek vlastníků získá současně s vozem také roční smlouvu s energetickou společností ČEZ na bezplatné využívání jejich dobíjecích stanic. Můžou tak po tuto dobu s autem jezdit s nulovými provozními náklady.

Podle Pelce se drtivá většina zákazníků rozhoduje pro koupi maximálně vybaveného auta. Tedy včetně paketu Extra Top, který stojí dvacet tisíc korun. Základní výbavu obsahující například koly z lehké slitiny, klimatizaci, rádio s šesti reproduktory, zásuvku na 230 V, elektricky ovládaná přední okna a venkovní zrcátka, mlhovky a dálkově ovládané centrální zamykání obohacuje o další žádané prvky. Konkrétně třeba tempomat, vyhřívání předních sedaček, zadní parkovací senzory, mezipodlahu do zavazadlového prostoru, vyhřívání čelního okna, digitální rádio  či držák multimediálních zařízení na palubní desku.

V souvislosti s tím se očekává, že Škoda upraví současně platný ceník. Ten nyní pro základní verzi začíná na sumě 429 900 Kč. Nová nejnižší cenovka tak bude zřejmě někde kolem nad hranicí 440 000 Kč, ovšem auto už bude mít dosud příplatkové prvky v sériové výbavě.

Radek Pecák