Přesně 18. listopadu v 15 hodin středoevropského času se odehraje premiéra prvního elektrického SUV značky Ford. Informovala o tom sama automobilka.

Dějištěm bude autosalon v Los Angeles. Vzhled vozu zatím není známý, nicméně automobilka zveřejnila skicu zachycující boční profil vozu.

Z ní vyplývá, že půjde o sportovně zaměřený automobil. Ostatně, již dříve bylo oznámeno, že toto SUV bude po designové stránce inspirováno kultovním modelem Ford Mustang.

O technických parametrech zatím není nic známo. Ford ovšem slibuje, že dojezd na jedno nabití trakční baterie se bude pohybovat kolem hranice šesti stovek kilometrů.

Ford je jednou z posledních velkých světových automobilek, která v současnosti nemá ve svém portfolio žádný "čistý" elektromobil. V USA nabízí jediný plug-in hybrid v modelu Fusion, což je vůz označovaný v Evropě jako Mondeo. Tento vůz se na našem trhu nabízí buď se spalovacími motory nebo jako hybrid.

V letech 2013-2017 sice značka vyráběla rovněž elektrickou verzi kompaktního modelu Focus, avšak byl o něj minimální zájem. Například v posledním roce produkce si ho koupilo jen šest desítek zákazníků.

Radek Pecák