Neptun je bůh římských vod a právě po něm pojmenoval Hyundai svůj koncept nákladního vozu poháněného palivovými články na vodík.

Společnost Hyundai Motor Company (HMC) zveřejnila první skici studie HDC-6 NEPTUNE, konceptu elektricky poháněného nákladního vozidla s palivovými články na vodík. Své nejnovější koncepční užitkové vozidlo představí na letošním severoamerickém veletrhu užitkových vozidel NACVS (North American Commercial Vehicle Show) v Atlantě. Společnost Hyundai Translead (HT) navíc odhalí koncept ekologického, vysokovýkonného mrazírenského návěsu HT Nitro ThermoTech. 
Společnost Hyundai počítá ve své vizi budoucí dopravy s nákladními vozidly, poháněnými palivovými články s nulovými emisemi oxidu uhličitého. To se zrcadlí také v názvu nového koncepčního vozidla Hyundai HDC-6 NEPTUNE. Neptun je římským bohem sladkých vod a moří a voda, jejíž součástí je vodík, je na Zemi největším potenciálním zdrojem vodíku k pohonu automobilů.
HDC-6 NEPTUNE se vyznačuje jedinečnou konstrukcí, inovativním palivovým systémem a vyspělými technologiemi v kabině. Moderní design studie čerpá inspiraci z funkcionalistického stylu Art Deco, jímž vynikaly aerodynamické vlakové soupravy z 30. let 20. století. Designérský tým ve studii HDC-6 NEPTUNE zkombinoval novými způsoby také tvarové řešení s funkčností, a vytvořil tak v segmentu užitkových vozidel zcela jedinečné řešení.
Hyundai nabízí v segmentu užitkových vozidel v USA nákladní vozidla amerických kategorií Class 2 až Class 8 a také autobusy, které jsou od 70. let 20. století vyráběny ve třech mezinárodních montážních závodech a aktuálně prodávány ve 130 zemích celého světa.